من هيچ وقت واقعاً با کتابهاي طنز بزرگ نشده ام ، اما اين چند سال گذشته من طرفداران بسياري از فيلم هاي ابرقهرماني شده ام . هنگام مسافرت ، متوجه شدم که اسامي برخي از اين شخصيت ها ترجمه مي شود و برخي ديگر نه. از آنجا که ما با شنيدن اين بچه ها بزرگ شديم ، نام هاي ابرقهرمانان آنها را تصديق مي کنيم . با اين حال وقتي شروع به بررسي آن مي کنيد ، بيشتر نام ها ترکيبي از يک حيوان يا يک عنصر و جنسيت و سن آنها است. بنابراين من شروع به انجام برخي تحقيقات در مورد آن کردم ، و گرچه يافتن مثال به هر زبان دشوار است ، مي خواهم به برخي از معروف ترين آنها اشاره کنم.

سوپرمن: در زبانهايي مانند فرانسه ، آلماني و اسپانيايي ، نام او ترجمه نمي شود. اگرچه به زبان پرتغالي ، برخي ترجيح مي دهند از او به عنوان سوپر-هوم نام ببرند که اين يک ترجمه تحت اللفظي است. با اين حال به اندازه کافي خنده دار ، او به زبان سوئدي استولمانن ، ذوب آهن مي شود.

بتمن: به زبان اسپانيايي ، معمولاً ديدن بتمن و نام ترجمه شده او از ال هومبر مورسيلاگو در کنار هم ، به خصوص در کتب طنز ، معمول است. علاوه بر اين ، نام تولد وي بروس وين به برونو دياز تغيير يافت. و در ايتاليايي او اغلب به عنوان l"uomo pipistrello شناخته مي شود!

Spider-Man: در حالي که جديدترين حق راي دادن مجدد فيلم براي سوپرمن و بتمن نام ابرقهرماني خود را در اين عنوان ندارند ، The Spider-Man Amazing مي کند. در اسپانيايي ، بيشتر کتاب هاي طنز و حق راي دادن به فيلم با ترجمه تحت اللفظي خود ، الحمبر آريا ، تماس مي گيرند. در فرانسوي ها معمول بود كه از او به عنوان L"Homme araignée در دهه 70 ياد شود ، اما امروزه فرانسوي و بسياري از زبان هاي ديگر به سادگي با نام اصلي انگليسي خود Spider-Man از او ياد مي كنند.

Wonder Woman: شايعه اين است که او در فيلم آينده Batman vs Superman بازگردد ، بنابراين بايد ببينيم که چگونه ترجمه ترجمه مي شود. در اسپانيايي در گذشته از او به عنوان Mujer Maravilla ياد مي شده است. به طور خلاصه ، در زبان آلماني ، وي در طنزهاي دهه 1970-1980 به نام Wundergirl خوانده مي شد ، اما پس از آن تصميم گرفته شد كه نام اصلي انگليسي خود را حفظ كند.

بنابراين ، آيا به دنبال ترجمه يک کتاب طنز هستيد يا براي يک فيلم ، به شرکت ترجمه دوستانه محله خود اعتماد کنيد.  امروز درخواست  نقل قول رايگان دهيد !

برچسب گذاشته شده با: اسامي فيلم هاي طرفداران کتاب هاي طنز

---

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

قالی ها | خرید فرش در اصفهان | فرش مدرن در اصفهان | خرید فرش مدرن در اصفهان Sophia شاعرانه ها وبلاگ آزمون های ارشد و دکتری سراسری و آزاد Jesse نشر آثار شهدا و رزمندگان آبیک ـتاجنونفاصلهاینیستازاینجاکهمنمـ خدمات کار در ارتفاع آکام پوشش شهر اقامت اروپا